Olomouc podpořila celosvětový vzdělávací projekt World Education Games
International School Olomouc, jediná základní a mateřská škola na střední Moravě s výukou anglického jazyka, se zapojila do celosvětového vzdělávacího projektu World Education Games a dobročinné sbírky pro UNICEF. Svou účastí v soutěži podpořil mezinárodní česko-britskou školu i myšlenku her náměstek primátora statutárního města Olomouce Ladislav Šnevajs.
Cílem akce bylo vyzkoušet si v mezinárodní konkurenci znalost angličtiny i matematiky a současně se pokusit překonat dosavadní světový rekord v počtu účastníků jedné matematické soutěže. Svou účastí v matematickém testu podpořil World Education Games i doprovodnou dobročinnou akci pro UNICEF také náměstek primátora Ladislav Šnevajs. „Na chvilku jsem se přenesl do školních let. Hodně mě to bavilo, protože matematika byl můj oblíbený školní předmět. A to, že jsem v matematickém online minitestu porazil své spoluhráče z Turecka, Nigérie a Argentiny mě nejen potěšilo, ale dodalo mi to pro dnešní den i porci sebevědomí,“ okomentoval s úsměvem své umístění krátce po skončení testu náměstek primátora.
Světových vzdělávacích her (World Education Games), pořádaných ve spolupráci s Dětským fondem OSN (UNICEF), se pravidelně aktivně účastní více než 5,5 milionu žáků a studentů ve věku 4-18 let z více než 150 zemí celého světa. Žáci International School Olomouc (ISO) se do projektu letos zapojili už počtvrté, a to – ve zvláštní kategorii – i se svými rodiči a učiteli. „Jedná se vlastně o jakýsi minimaraton otázek a odpovědí. Jde o to, zvládnout během jedné minuty co nejvíce správných odpovědí, přičemž takových minutových kol je celkem padesát, s postupně se zvyšující obtížností. V okamžiku, kdy se žák přihlásí k účasti v soutěži, počítač mu přiřadí další tři soutěžící, kteří se ve stejném okamžiku účastní soutěže jinde ve světě.“ vysvětluje princip her ředitel International School Olomouc Petr Pospíšil. "Účastí ISO v mezinárodní soutěži se Olomouc stala zase o něco světovější i známější. Jsem rád, že se akce povedla, sám jsem se přesvědčil, že je zajímavá a děti baví. Nejen škola, ale i město se tak může dál dobře zviditelňovat ve světě,“ doplnil při své návštěvě školy Ladislav Šnevajs.
Statutární město Olomouc se snaží činnost i aktivity česko-britské mezinárodní školy na Roosweltově ulici podporovat od jejího vzniku v roce 2007. V loňském roce byla s podporou města vybudována v sousedství školy také nová nízkoenergetická budova mezinárodní mateřské školky. K celkovým nákladům 14,3 milionu korun přispěla dotace z Regionálního operačního programu Střední Morava ve výši 11,4 milionu.
| Poslední úprava: 8. března 2013 (pá)