Učitelé ze ZŠ Gorkého spolupracují se školami v zahraničí
Pedagogové z olomoucké Základní školy Gorkého získávají odborné zkušenosti, prohlubují znalosti a implementují vědomosti z výuky angličtiny prostřednictvím mezinárodního projektu Evropské unie. Jejich aktivní účast v programu Erasmus přivedla v prosinci do Olomouce učitele ze škol ve Španělsku, Bulharsku, Turecku a Litvě.
„Olomouc je atraktivním univerzitním městem a má skutečně co nabídnout. Stejně jako základní a mateřské školy, které zřizujeme. Jsem přesvědčen, že zde najdete hodně inspirací a načerpáte mnoho zkušeností, které budete chtít jako skutečně dobré příklady přenést do svých škol,“ řekl náměstek primátora pro školství Pavel Urbášek při slavnostním přijetí učitelů na historické radnici.
„Projekt nám umožňuje sdílet zkušenosti, profesně se dále rozvíjet, osvojovat si nové metody uplatňované v zahraničí a samozřejmě zdokonalovat se v angličtině,“ vysvětlil princip účasti v projektu ředitel ZŠ Gorkého Vladislav Tesařík s tím, že spolupráce se aktuálně uskutečňuje v rámci dvouletého projektu a názvem Next step of social life learning through English.
Díky návštěvě zahraničních pedagogů tak mohli žáci a učitelé ZŠ Gorkého promlouvat v angličtině s kantory hned ze čtyř zemí, seznámit se s technikami výuky v zahraničí nebo poznat jejich kulturu a gastronomii. „Učitelé s žáky pracovali například i v hodinách vaření, což jim velmi dobře ozřejmilo zvyky i tradice zemí našich partnerských škol,“ přiblížila další část programu pedagožka ZŠ Gorkého Andrea Procházková, která má spolupráci na mezinárodním projektu na starosti.
Během svého pobytu v Olomouci absolvovali učitelé prohlídku radnice i města a podívali se do Centra sociálních služeb Klíč.
| Poslední úprava: 13. prosince 2016 (út)